Znany dziennikarz oburzony "skandalicznym zachowaniem" dyspozytora łódzkiego pogotowia


Znany dziennikarz oburzony "skandalicznym zachowaniem" dyspozytora łódzkiego pogotowia

Bohdan Gadomski w ostatnim czasie przeszedł zawał i zmagał się z zapaleniem płuc. Choć dochodzi już do formy, jest oburzony tym, jak potraktowany został przez łódzkie pogotowie ratunkowe i rozważa zgłoszenie sprawy do Rzecznika Praw Obywatela i Rzecznika Praw Pacjenta.

Zdjęcie

Bohdan Gadomski ze swoim pupilem / Mieszko Piętka /AKPA
Bohdan Gadomski ze swoim pupilem / Mieszko Piętka /AKPA

Dziennikarz tygodnika "Angora" po przebytym zawale rehabilituje się w swoim łódzkim apartamencie.


Do pracy wraca w kwietniu, jednak nie w pełnym wymiarze godzin - redagowany przez niego cykl "Salonowe burze" będzie obejmował tylko jeden wywiad w miesiącu.

Ze swoimi fanami Bohdan Gadomski planuje komunikować się za pośrednictwem bloga i mediów społecznościowych.


Na jego Facebooku pojawił się wpis, w którym dziennikarz opisuje "skandaliczne zachowanie" dyspozytora pogotowia ratunkowego w Łodzi, gdy zadzwonił, by wezwać pomoc.


"Pogotowie Ratunkowe w Łodzi odmówiło przewiezienia mnie do szpitala, grożąc, że jeżeli mój stan zdrowia nie będzie związany z zagrożeniem życia, to zapłacę 11.100 tysięcy złotych za transport" - czytamy.


"Mimo, że stan był poważny i trafiłem natychmiast na oddział 'R' ratujący życie, a stamtąd czym prędzej na stół operacyjny, to nie chcę myśleć co by mogło się stać w taksówce, którą pojechałem do szpitala. Zastanawiam się teraz, czy nie oddać sprawy do prokuratora. Co zrobić ze skandalicznym zachowaniem dyspozytora Pogotowia Ratunkowego w Łodzi?" - zastanawia się w swoim wpisie Gadomski (pis. oryg.).


Publikuje również pierwsze zdjęcia po tygodniowym pobycie w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. Wł. Biegańskiego w Łodzi, z którego - jak pisze - "wyszedł na tyle naprawiony, że może funkcjonować prywatnie".


Panu Bohdanowi życzymy powrotu do zdrowia!

Zdjęcie
Bohdan Gadomski /Jarosław Antoniak /MWMedia
Bohdan Gadomski /Jarosław Antoniak /MWMedia

***


Zobacz więcej materiałów:


Wideo
Syn Kasi Nosowskiej z narzeczoną na Fryderykach. Co zdradził Jastrzębskiej?