Źródło unijne: Mogherini nie weźmie udziału w konferencji bliskowschodniej w Warszawie


Źródło unijne: Mogherini nie weźmie udziału w konferencji bliskowschodniej w Warszawie

Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini nie weźmie udziału w zaplanowanej na luty konferencji bliskowschodniej w Warszawie z uwagi na inną, zaplanowaną podróż - przekazał dziennikarzom w Brukseli wysoki rangą urzędnik unijny.

Był on pytany w czwartek w Brukseli o ewentualny udział Mogherini w konferencji w Warszawie.

- Szefowa unijnej dyplomaci nie weźmie udziału (w konferencji w Warszawie - red.), ponieważ w tym czasie ma inne potwierdzone plany podróży - powiedział urzędnik.

Dodał, że w sprawie konferencji jest ciągle sporo niepewności co do udziału "wielu inny państw członkowskich na poziomie ministerialnym". - Czy będzie to poziom ministerialny, czy nie? Ta kwestia jest ciągle otwarta - wskazał.

W piątek amerykański Departament Stanu i polskie MSZ poinformowały, że w dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Wcześniej konferencję zapowiedział w rozmowie ze stacją Fox News sekretarz stanu Mike Pompeo, który mówił, że szczególna uwaga poświęcona zostanie wpływom Iranu w regionie Bliskiego Wschodu.

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!